מתנה לחברה שמשתחררת מהצבא
תאריך השחרור הוא תאריך חשוב לכל חיילת, בין אם שירתה שירות קרבי או יום יומי. מדובר בתאריך סימבולי שבו החיילת עומדת לצאת לחייה האמיתיים, מחוץ לחממה של צה"ל. כדי להקל על המעבר, מקובל להעניק מתנה לחברה שמשתחררת, שתאפשר לה להיפרד כראוי מהתקופה המיוחדת שעברה ובמקביל להתכונן לשלב הבא בחייה.

אז מה קונים מתנה לשחרור?

בכל מה שקשור לשחרור, יש מקום להיות יצירתיים ולאו דווקא להתבסס על מתנות מוכנות מראש. מתנה לחברה שמשתחררת יכולה להיות מבוססת על מעין ערכה לאזרחית הטריה, שמכילה כל מיני ניואנסים קטנים שהיו עד עכשיו זרים לחיילת, כמו לדוגמא לק, איפור ואפילו שובר לקניית בגדים, שיחליפו את מדי החאקי.

מתנה לחברה שמשתחררת יכולה גם להיות אלבום תמונות או ספר זיכרונות מתקופת השירות הצבאי, שילוו את אותה גם בתקופת השחרור. המתנה הזו רלוונטית לכולם, אך במיוחד לחברים ששירתו יחד, ויכולים לשבץ כל מיני פנינים וזיכרונות ספציפיים מימי השירות באלבום.

אפשרות נוספת היא לקנות כל מיני פריטים קטנים ולקשר אותם למשפטים הרלוונטיים לצבא ולהרגלים שכעת המשתחררת יכולה להיפרד מהם. למשל - אפשר לרכוש עבורה פיג'מה כי עכשיו היא לא מוכרחה לקום עם עלות השחר, לאפות לה קינוח טעים כי עכשיו היא כבר לא מוכרחה להתפשר על האוכל הצבאי או לקנות עבורה נעלי בית מפנקות כי עכשיו היא כבר לא מוכרחה להתקלח בכפכפים.

מתנות מוכנות מראש

אם אתם לא משתייכים לז'אנר היצירתי, תמיד תוכלו לקנות מתנה לחברה שמשתחררת בכספכם, אך חשוב לוודא שהמתנה בכל זאת מותאמת אישית ורלוונטית לשירות הצבאי. אפשר לדוגמא לקנות לוח שעם, כמו זה שיש בכל משרד צבאי, ולשבץ בו תמונות מימי השירות או לחילופין לקנות פאזל או שעון עם תמונות של המשתחררת עם חברותיה לשירות.

מתנה לנכנסת לקבע

יש מי שסיום החובה שלה לא מסמן את המעבר לאזרחות אלא את המעבר לקבע, מה שמצדיק גם הוא רכישת מתנה. כמובן שהפעם יש מתנות מהסעיף הקודם שלא יהיו רלוונטיות למקרה הזה, כמו לדוגמא שובר לרכישת בגדים, שכן החברה תמשיך לשרת במדים של קבע.

במידה והתפקיד של החברה יהיה משרדי, אפשר לרכוש עבורה כל מיני גאדג'טים ואביזרים למשרד, כמו לדוגמא מושב נוח לכסא, מסגרות של תמונות שניתן יהיה לסדר על השולחן או עט עם חריטה אישית. אפשרות נוספת היא לרכוש עבורה נעליים עם עקב יציב עבור ימי השירות או לחילופין לק ואיפור מעט נועז יותר, בהתאם להגדרות המקובלות של נשות הקבע.לא מוצאי רעיון למתנה? התייעצו עם המומחים שלנו וקבלו רעיונות והצעות למתנות מקוריות לכל אירוע