מתנות לילדים ולילדות
כולנו זוכרים איך בתור ילדים נהנינו לקבל מתנות, אלא שהשנים חלפו, והפער שנוצר בין הדורות יוצר קושי לבחור מתנה מתאימה לילד, בייחוד ילד שאנחנו לא בהכרח מכירים בצורה קרובה. המתנה אמורה לענות לא רק על מטען הציפיות של הילד (משימה לא פשוטה בפני עצמה) אלא גם של ההורים, מה שמעצים את האתגר אפילו יותר.

השקיעו בעטיפה

אז קודם כל, ללא תלות במתנה שתבחרו, מתנות לילדים יש לעטוף בצורה מיוחדת - זה מעין חוק בלתי כתוב. הסיבה לכך נובעת מן העובדה שילדים נהנים להתעסק עם האריזה ואוהבים לקרוע אותה לא פחות מאשר קבלת המתנה עצמה, ולכן עטיפה מושקעת יכולה ליצור אפקט גדול ומהנה יותר מאשר עטיפה סטנדרטית ומרובעת.

למי מיועדת המתנה?

כדי לבחור מתנות לילדים, יש לשאול שתי שאלות מרכזיות: ראשית, למי מיועדת המתנה ומה גילו של הילד, שכן מתנה לילד בן שנתיים שונה בתכלית מאשר מתנה לילד בן חמש, על אף הפער הלא גדול למראית עין. שנית, עליכם לשאול מה המטרה שלכם? את מי תרצו לספק באמצעות הענקת המתנה?

אם המטרה שלכם היא לספק את הילד, הרי שתוכלו להעניק לו צעצוע ללא ערך מוסף אמיתי, אלא אפילו צעצוע טרנדי שיש לכל הילדים בגן / בכיתה ויגרום לילד לאהוב אתכם עד מאוד, כמו לדוגמא בובות מוקסי גירלז, סדרת הצעצועים באקוגן או בובות האיסוף גוגוז.

בדיוק כפי שבתקופה שלנו היו כל מיני אופנות ומגמות מתחלפות בעולם הצעצועים שאספנו ושיחקנו איתם, כך המצב דומה גם היום, אלא שהצעצועים מטבע הדברים השתכללו מעט ולכן הילדים של היום כבר לא מסתפקים בגוגואים או בפוגים שאנחנו אספנו פעם.

מתנה עם ערך מוסף

מתנות לילדים לא מוכרחות להיות ריקות מתוכן כדי להיות מהנות, אלא אפשר להעניק מתנות שעונות על כל הקטגוריות ויש בהן ערך מוסף וחינוכי של ממש. הכוונה לכל מיני משחקי חשיבה או משחקים שמאפשרים ביטוי אומנותי, שאמורים לעזור להתפתחותו של הילד ובמקביל להיות גם מהנים.

בהמשך לשאלה הקודמת שלנו, אם המטרה שלכם היא לספק דווקא את הורי הילד ולא את הילד עצמו, הרי סביר להניח שתעניקו לו מתנה פונקציונאלית שתחסוך להורים כסף, כמו לדוגמא בגדים. אז נכון שהילד הממוצע לא בדיוק ישמח לקבל במתנה בגדים, אך הוא תמיד יוכל ליהנות מהכיף שבקריעת העטיפה, בעוד שההורים שלו יכירו לכם תודה עבור המתנה המתחשבת.איפה אני באתר?
ראשי > מתנות לילדים ולילדות

לא מוצאי רעיון למתנה? התייעצו עם המומחים שלנו וקבלו רעיונות והצעות למתנות מקוריות לכל אירוע